Adana Sohbet Siteleri Hoş Geldiniz

Adana Sohbet

adana sohbet odaları

Adana Chat Sitesi

Adana Chat Odalarına hoş geldiniz. Adana iline  ait bay ve bayan ziyaretçilerimizle en keyifli muhabbet, chat ve sohbet etme imkanına sitemizde ulaşabileceksiniz.
Sima Sohbet Farkı İle En İyi ve samimi bir arkadaşlık kurma imkanına adana muhabbet odalarında sahipsiniz.
Laf Olsun Diye değil gerçek dostluklar için bizi tercih edin. tamamen ücretsiz ve mobil uyumlu sohbet odalarımıza hepiniz davetlisiniz.
Seviyeli sohbet odaları, kullanışlı konuşma arayüzü ve birçok mobil 
sohbet siteleri seçeneği ile IRC Chat alemini webde buluşturuyoruz.
 Sima sohbet odaları ücretsiz chat sohbet siteleri hizmeti sunar. Türkiye’nin en fazla tercih edilen SimaSohbet mobil sohbet sitesi olarak kendi alanında liderdir.
 Sohbet odalarımız güvenli mobil chat sitesidir.
Bedava sohbet edebileceğiniz , chat yapa bileceğiniz ve yeni arkadaşlar bula bileceğiniz! Türkiye’nin En Kapsamlı Sitesidir.

Adana Chat Sohbet Odaları Hakkında

öAdana, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yedinci şehridir.
2021 yılı verilerine göre 2.263.373 nüfusa sahiptir.
İlin yüzölçümü 13.844 km2dir.
İlde km2 ye 163 kişi düşmektedir (en yüksek Seyhan İlçesinde (1785 kişi)).

04.02.2021 TÜİK verilerine göre 5’i merkez İlçe (Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Karaisalı) olmak üzere toplam 15 İlçesi ve belediyesi vardır.
Bu ilçelerde 831 mahalle bulunmaktadır.
Adana; kuzeyinde Kayseri, doğusunda Osmaniye, kuzeydoğusunda Kahramanmaraş, güneydoğusunda Hatay, kuzeybatısında Niğde ve batısında Mersin İlleri ve güneyinde Akdeniz İle çevrilidir.

Türkiye’deki altıncı büyük metropolitan alan olup ülkenin önde gelen tarım, ticaret ve kültür merkezlerinden biridir. Türkiye’deki maden zengini 4. bölge olan Adana; krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından önem taşımaktadır.

Adana’nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay İllerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’nın merkezinde bulunur. Yaklaşık 6,33 milyon insana ev sahipliği yapan bölgenin büyük bir bölümü, tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir.

Mobil Uyumlu Adana Muhabbet Odaları

Sevgili sohbet sever ziyaretçilerimiz için çok kullanışlı ve mobil uyumlu
Sohbet odalarını tasarladık. (Android İOS)
Adana chat, sohbet ve muhabbet ortamını cep telefonlarınızla dilediğiniz yerden
Aralıksız sürdüre bileceksiniz.
Yeni Arkadaşlıklara yelken açmak için geç kalmayın 🙂
Ve unutmadan çok eski sohbetçilerden olan bende bu odalarda olacağım 🙂

Adana Muhabbet Chat ve Sohbet Odaları

Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin deltasında verimli sulak arazide kurulu Adana’nın tarihi, coğrafi konumu nedeni ile MÖ 6000 yıllarına dek uzanmaktadır.
Adana, Antik Kilikya Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden birisidir.
Hititlerden Osmanlıya, gelmiş geçmiş birçok medeniyetin beşiğidir.
Yaygın görüşe göre Adana, adını Yunan mitolojisine göre gök tanrısı Uranus’un oğlu Adanus’tan almıştır.
Ancak bu konuda başka görüşler de ileri sürülmüştür.
Bir görüşe göre Adana’ya ait en eski yazılı kayıtlara ilk defa, Anadolu yarımadasının en köklü uygarlıklarından biri olan Hititlerin kaya kitabelerinde rastlanmaktadır.
Boğazköy metinleri olarak bilinen ve MÖ 1650 yılına tarihlenen bir Hitit tabletinde, Adana havalisinden Uru Adania yani Adana bölgesi olarak bahsedilmektedir.
Bu konuda sadece bu tablet dikkate alınacak olsa bile Adana isminin en az 3640 yıllık bir geçmişi vardır. 
Bir başka rivayete göre eski çağlarda Seyhan Nehri kıyılarının bol miktarda söğüt ağacı ile kaplı olması ve bu ağacın Mezopotamya kavimlerince And ağacı olarak tanınması da kente Adana isminin verilmesinde etkili olmuştur. Yine başka bir görüşe göre, ormanlık yörelerde yaşadığına inanılan fırtına tanrısı Adad (Tesup) adının, ormanları bol Toroslar ile Seyhan Nehri bölgesinin oluşturduğu Adana yöresine isim olarak verilmiş olduğuna inanılmaktadır. Fenikeliler de bölgeye efendi anlamına gelen tarım ve bitki tanrısı Adonis’in adını vermişlerdir.

Tarihî araştırmalardan elde edilen bilgilere göre Adana, Yontma Taş Devri’nden bu yana yerleşim yeri olmuştur.
Kilikya’nın en eski yerleşim merkezlerinden biri Tepebağ Höyüğü ilk çağlardan kalmadır.
Höyükte rastlanan surlarla çevrili kent çekirdeği burada Neolitik Çağ’da yaşayan kent dönemine ışık tutmaktadır.

Kilikya yöresinde yapılan arkeolojik araştırmalar neticesinde on değişik uygarlık ile devlet, krallık, beylik ve padişahlık gibi çok çeşitli siyasi güçlerin ortaya çıktığı görülmüştür.
Kilikya’yı egemenlikleri altına alan medeniyetler şu şekilde sıralanabilir: Luvi Krallığı, Kizzuvatna Krallığı, Hitit Krallığı, Kue (Ove) Krallığı, geç Hitit Krallığı, Asur Krallığı, Syennesis Krallığı, Pers İmparatorluğu, Helenistik Dönem, Selevkos Krallığı, Otonom Dönem, Roma İmparatorluğu, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Ramazanoğlu Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu.

Orta Çağ’da da Adana eski önemini korumaya devam etmiş, bu durum İpek Yolu’nun buradan geçmesiyle daha da artmıştır. Bu dönemde buraya egemen olan uygarlıklar ise şunlardır: Doğu Roma İmparatorluğu (395 – 638), Selçuklular (1071 – 1097). Bu dönemde çeşitli uygarlıklar Kilikya bölgesine egemen olmak için savaşlar yapmışlardır.