Dünyanın en büyük konteyner ticareti durgunluk hesaplarını defterden sildi

  • Post author:
  • Post category:Haberler

Dünyanın en büyük konteyner ticareti durgunluk hesaplarını defterden sildi – Ekonomi Haberleri

Dünyanın en büyük konteyner ticareti durgunluk hesaplarını defterden sildi

Dünyanın en büyük okyanus nakliye şirketi olan Mediterranean Shipping Company (MSC), küresel ekonomi için olumlu sinyaller beklediğini, ancak bir toparlanmanın gerçekleşmesi için aylar geçmesi gerektiğini söyledi.

MSC CEO’su Soren Toft, CNBC’ye verdiği demeçte, son birkaç çeyrekteki küresel talep düşüşü ve önemli tedarik zinciri kesintilerinin pazarı etkilediğini, ancak yılın geri kalanında olumlu olduğunu söyledi. Toft, “Dünyanın tekrar eski haline döneceği konusunda kısmen iyimser olduğumuzu söyleyebilirim. Bence bu yılın ortasına geldiğimizde, muhtemelen ticaret hareketini görmeye başlayacağız.” dedi.

Toft, Kuzey Amerika ve Avrupa’da stokların hala çok yüksek olması ticaret hacimlerini aşağı çekerken, stoklar azaldığında navlun siparişlerinin toparlanacağını söyledi.

ABD Huawei'yi zorlayacak yeni bir yaptırıma hazırlanıyor

ABD Huawei’yi zorlayacak yeni bir yaptırıma hazırlanıyor

CEO, “ABD’yi hala çok olumlu bir durumda görüyoruz. Net bir enerji ihracatçısı. Enflasyonu yavaş yavaş düşürmeyi başardıklarına ve iş piyasasının çok güçlü olduğuna inanıyorum. Temelde tam istihdam var. Bu yüzden ABD’yi hâlâ çok güçlü ve çok olumlu görüyoruz.” dedi.

Toft ayrıca, tüketici talebinin bir işareti olan Çin’den Avrupa’ya ticaret yolunda da güç işaretleri görmeye başladığını söyledi.

Genel olarak küresel ticaret için bir barometre olarak görülen İsviçre merkezli nakliye firması, Statista’ya göre konteyner trafiğinde yüzde 17,5′lik bir pazar payına sahip.