Hava Durumu (19-03-2023)

  • Post author:
  • Post category:Haberler

Son Dakika – Hava Durumu (19-03-2023) – Meteoroloji uyardı! Bugün hava nasıl olacak?

Hava Durumu (19-03-2023)

Marmara Bölgesinde bulutlu ve yağışlı bir hava var. Sıcaklık bölgede 10 ile 15 derece arasında ölçülüyor. Yağışların yeni haftayla sona ermesi bekleniyor.

Ege Bölgesinde gökyüzü bulutlu, iç kesimlerde yerel yağışlar da etkili oluyor. Sıcaklık iç kentlerde 9-10 derecelerde ölçülüyor, kıyıya doğru ilerledikçe 17-18 derecelere çıkıyor. Yeni haftada hava açıyor, sıcaklıklar yükseliyor.

Akdeniz Bölgesinde hava bulutlu ve yağışlı. Kahramanmaraş ve Hatay dolaylarında kuvvetli sağanaklar etkisini sürdürüyor. Sıcaklık Adana’da 18, Kahramanmaraş’ta 15, Hatay’da 17 derece ölçülüyor. Aşırı yağışın yol açabileceği sel ve su baskınları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

İç Anadolu Bölgesinde yerel yağmurlu bir hava hakim. Sıcaklık bölgede en yüksek 9-10 derecelerde ölçülüyor. Pazartesi günü doğu kentlerde sıcaklığın düşmesiyle yağışların karla karışık yağmura dönmesi bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinde de yağmur etkili oluyor. Sıcaklık Bolu’da 8, Samsun’da 10, Trabzon’da 11 derece ölçülüyor. Yağışlar önümüzdeki günlerde de etkisini sürdürecek.

Doğu Anadolu Bölgesinde kuvvetli yağışlar görülmeye devam ediyor. Kuzey kentlerde bu yağışlar karla karışık yağmur şeklinde olacak. Sıcaklık Malarya ve Elazığ’da en yüksek 10-11 derecelerde ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de kuvvetli sağanak yağışlar devam ediyor. Sıcaklık Gaziantep ve Diyarbakır’da 14, Şanlıurfa’da 15, Adıyaman’da 11 derece ölçülüyor. Aşırı yağışların neden olacağı sel ve su baskınları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı.

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

0%Ana Sayfaya Yönleniyorsunuz…

Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company.
All Rights Reserved.

LG

MD

SM

XS