iPhone 15’in depolama seçeneği değişmeyebilir

  • Post author:
  • Post category:Haberler
iPhone 15’in depolama seçeneği değişmeyebilir

Görünüşe göre, bu yıl yükseltilmeyecek olan önemli bir özellik (önceki söylentilere rağmen) depolama alanı olacak.

Apple’ın iPhone 15Pro ve iPhone 15 Pro Max‘in başlangıç kapasitesini artıracağı ve bu depolamanın 2 TB’a kadar çıkabileceği fısıltıları arasındaydı. Ama Haitong International’dan analist Jeff Pu’ya göre, iPhone 15’in Pro sürümleri mevcut iPhone’ları takip edecek: 128GB, 256GB, 512GB ve 1TB. Bu son bilgilere dayanarak, dahili depolama açısından iPhone’lar için “olduğun gibi devam et” durumu olacak gibi görünüyor.

Şu anda bir iPhone 14 veya iPhone 14 Plus satın almak istiyorsanız seçenekleriniz 128 GB, 256 GB ve 512 GB ve bunların iPhone 15 eşdeğerlerinde tekrar aynı olması bekleniyor. Dahası, Apple’ın iPhone 15 ve iPhone 15 Max’in iPhone 14 serisiyle aynı A16 Bionic işlemciyi kullanacağı söyleniyor. Bu yıl Apple’dan büyük bir iPhone güncellemesi almayı umuyorsanız, muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Ancak kamera performansı açısından – hem selfie kamerası hem de arka kamera ile – iyileştirmeler olması bekleniyor, bu nedenle paranızı yeni bir modele yatırmanız için bazı nedenler olacak. Her şey, her zamanki iPhone lansman programına sadık kalınırsa, Apple tarafından Eylül ayında açıklanacak.