İSTANBUL SAHUR VAKTİ | 23 Mart 2023 İstanbul sahur saati… Sabah ezanı iftar saat kaçta? İstanbul imsakiye 2023

  • Post author:
  • Post category:Haberler

İSTANBUL SAHUR VAKTİ | 23 Mart 2023 İstanbul sahur saati… Sabah ezanı iftar saat kaçta? İstanbul imsakiye 2023

İSTANBUL SAHUR VAKTİ | 23 Mart 2023 İstanbul sahur saati... Sabah ezanı iftar saat kaçta? İstanbul imsakiye 2023

İstanbul imsakiye 2023 sayfasında oruç saatleri ile ilgili tüm bilgiler paylaşıldı. İstanbul imsak vakti ile oruca başlayacak olan kişiler Ramazan ayı boyunca cnnturk.com/ramazan sayfasından ezan saatlerini sorgulayabilecek. Peki, İstanbul iftar vakti saat kaçta? İşte 2023 İstanbul Ramazan imsakiyesi ve İstanbul iftar saati…

Ramazan ayı boyunca bu yıl da İstanbul iftar ve imsak vakitleri cnnturk.com namaz vakitleri ve imsakiye sayfasında olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın imsakiye verileri esas alınarak hazırlanan sayfada gün gün orucun ne zaman başladığı ve ne zaman sona erdiği bilgisi yer alacak. İstenilen il seçilerek o ile ait vakitlere ulaşılabilecek ve sorgulama yapmak için ilin ismini değiştirmek yeterli olacak. 

İSTANBUL İMSAKİYE 2023

Güneş’in her ilde farklı saatlerde doğup batması nedeniyle iftar ve imsak vakitleri illere özel olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirleniyor. İmsakiye sayfası üzerinden açıklanan bu verilerle orucun ne kadar süreceği kolaylıkla hesaplanabiliyor.

İSTANBUL İMSAK VAKTİ SAAT KAÇTA?

İl genelince oruç tutacak olan kişiler imsak vakti ile oruçlarını tutmaya başlayacak. Bu hafta imsak vakti, 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 05:31 olarak açıklandı. 

İSTANBUL İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA? (İSTANBUL İFTAR SAATİ)

Niyetlerini ederek oruç ibadetlerini başlatan kişiler iftar saatinde ise oruçlarını açacaklar. İl genelinde oruçlar 23 Mart 2023 Perşembe günü saat 19:25’te açılacak.

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

0%Ana Sayfaya Yönleniyorsunuz…

Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company.
All Rights Reserved.

LG

MD

SM

XS