Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin personel alımı başvuru şartları neler, başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

  • Post author:
  • Post category:Haberler
Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin personel alımı başvuru şartları neler, başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

MEB personel alımı ile ilgili son dakika açıklaması Bakan Özer’den geldi. Özer alım yapılacak alanları ve diğer detayları duyurdu. İşte o açıklamada yer alan önemli bilgiler…

MEB 5 BİN PERSONEL ALIMI BAŞVURU KILAVUZU NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlığın, öncelikli olarak afet bölgesinde görevlendirmek üzere 5 bin sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Bakan Özer, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 5 bin personel alımı yapacağız. İstihdam edeceğimiz personelleri öncelikli olarak afet bölgesindeki illerde görevlendireceğiz. Hayırlı olsun” dedi. Ayrıca Bakan Özer’in paylaştığı görsele göre, merkez teşkilatına 250 büro personeli ve 4 avukat; taşra teşkilatına ise 4 bin büro personeli, 100 mühendis, 125 diyetisyen, 500 hemşire ve 21 avukat alınacak. Personel alımına ilişkin takvim ve başvuru koşullarının önümüzdeki günlerde ilan edileceği belirtildi.

MEB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuru şartları henüz belli olmadı. Önümüzdeki günlerde ilanın yayınlanmasının ardından başvuru kılavuzu içerisinde adaylarda aranan özel ve genel şartlar açıklanmış olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı LGS 2023 başvuru kılavuzu... LGS başvuruları başladı! MEB Liselere Geçiş Sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı LGS 2023 başvuru kılavuzu… LGS başvuruları başladı! MEB Liselere Geçiş Sınavı ne zaman?