Jorge Jesus: Süper Lig'de play-off olmalı

  • Post author:
  • Post category:Haberler

Jorge Jesus: Süper Lig’de play-off olmalı – Futbol Haberleri

Jorge Jesus: Süper Lig'de play-off olmalı

Sevilla’ya elendikleri maçın ardından konuşan Jorge Jesus, “Türkiye’de 3 kupa var, 2’sinde devam ediyoruz. Ligde yeniden lider olabileceğimize, kupayı da kazanabileceğimize inanıyoruz. Ancak bana göre bu ligin sportif gerçekliği yok. Maçlar sahada kazanılmıyor, kim kazanırsa kazansın bunu söylüyorum. Ligi kim kazanırsa kazansın söylüyorum, ben maçların sahada kazanılması gerektiğini düşünüyorum. Bana göre ilk 4 takımın playoff oynaması gerekiyordu. Bu benim fikrim. Maçlar sahada kazanılmalı, masa başında değil.” dedi.

Jorge Sampaoli: Turu geçmeyi hak ettik

Jorge Sampaoli: Turu geçmeyi hak ettik

Jorge Jesus, “Bugün takımımın gösterdiği performanstan dolayı oyuncularımla gurur duyuyorum. Ama turu geçemedik. Sevilla’da aldığımız sonucu tersine çeviremedik. Fenerbahçe’nin gösterdiği performans Avrupa’nın üst düzey takımlarının gösterdiği bir performanstı. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Tabii ki üzgünüz ama iyi bir performansımız vardı. Futbolun kalitesini sahaya yansıttık ama iyi bir sonuç alamadık” dedi.

“Turu Sevilla’da kaybettik”

Jorge Jesus, sarı-lacivertli taraftarların sahaya atmış oldukları yabancı maddelerin oyuna etkisinin sorulması üzerine, “Evet taraftarların sahaya atmış olduğu maddelerden sonra bizim ritmimizin bozulduğu bir gerçek. Sevilla bunu istiyordu, tempoyu durdurmak istiyordular. Bunun için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Taraftar gerildi ama onların yaptığı Sevilla’ya yaradı. Zaten anti bir oyun oynuyordular ama o anlarda hiçbir şey yapmalarına gerek kalmadı. Duran top dışında pozisyona giremediler. 15 şutumuz vardı, yüzde 65 topa sahip olduk. Turu bugün değil Sevilla’da kaybettik. İki maça bakınca üstün olan taraf bizdik” şeklinde konuştu.

Portekizli teknik adam, Sevilla Teknik Direktörü Jorge Sampaoli’nin eşleşmede 4 devreye bakınca ikisini kendilerinin ikisini ise Fenerbahçe’nin kazandığını söylemesiyle ilgili, “İlk oynadığımız maçta ilk yarı biz, ikinci yarı onlar üstündü ve 2 gol attılar. Bugün ile ilgili yorumuna katılmıyorum. Bugün 2 yarıda da üstün olan taraf bizdik. İlk yarıda çok daha iyiydik. İkinci yarıda çok daha olmasa da onlardan iyiydik. Tabi onu da anlıyorum biz daha kötüydük diyemez. Sonuç olarak ona katılmıyorum bence 3-1 biz üstündük” ifadelerini kullandı.

Mücadelenin ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a gösterilen tepkileri anlayamadığını söyleyen Jesus, “Fenerbahçe’nin çok iyi bir başkanı var. 35 yıldır teknik direktörlük yapıyorum, çok başkanla çalıştım ve biliyorum ki çok iyi bir başkan. Fenerbahçe’nin bunun için şükretmesi lazım. Son yıllarda bu takım kupa kazanamadı ama baş sorumlu başkan değildir, teknik direktördür. 8 aydır buradayım ve şunu söyleyebilirim ki bugüne kadar çalıştığım en iyi başkan kendisi” dedi.

Sivasspor-Fiorentina maçında rakibe yumruklu saldırı

Sivasspor-Fiorentina maçında rakibe yumruklu saldırı