Kayıp italyan kız Adalar’da aranıyor

  • Post author:
  • Post category:Haberler

Kayıp italyan kız Adalar’da aranıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Kayıp italyan kız Adalar’da aranıyor

İtalya’da 1996 yılında 3 yaşındayken kaybolan Angela Celentano adlı kızın nerede olduğu hala araştırılırken, aradan geçen 27 yılın ardından bu kez Türkiye’de olabileceği ihtimali gündeme geldi. İtalya’nın en gizemli vakalardan biri olan olayda, kaybolduktan sonra bir daha bulunamayan Angela Celentano’nun, Büyükada’da babası diye bildiği biriyle yaşadığına dair yeni bir ipucunun ortaya çıkması, soruşturmanın yeniden açılmasına neden oldu.

MEKSİKA’DAN VENEZUELA’YA KADAR

İtalyan medyasında geniş yer bulan habere göre, küçük kız, 10 Ağustos 1996’da Napoli kentinde ailesiyle katıldığı bir Kilise pikniğinde gözlerden kayboldu. Ardından görgü tanıkları, pek çok isimsiz ihbara rağmen küçük Angela’ya bir türlü ulaşılamadı. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen, Angela’nın ailesi tüm ihbarları değerlendirdi. 2017’de Angela’nın Meksika’da olduğu, birkaç yıl sonra da Güney Afrika’da, Venezuela’da görüldüğü ortaya atıldı. Ancak yapılan DNA testleri negatif çıktı.

ABD'den İsveç ve Finlandiya açıklaması: NATO'ya aynı anda katılmaları şart değil

ABD’den İsveç ve Finlandiya açıklaması: NATO’ya aynı anda katılmaları şart değil

UMUTLU BEKLEYİŞ

Angela’nın ebeveynleri Catello-Maria Celento çifti, kızlarını bulabilecekleri umudunu korurken, bu kez Türkiye’den gelen haberle heyecanlandı. İtalyan basınında yer alan habere göre, İtalyan Vincenza Trentinella adlı bir kadın, Büyükada’da bir Türk’e uzanan ipucunu paylaştı.

Kadının iddiasına göre, ölmek üzere olan bir rahip, kendisine günah çıkartan bir kadının 1996’da kaçırılan kızla ilgili itiraflarından bahsettiğini söyledi. Trentinella, papazın, Büyükada’da veterinerlik yapan bir kişiden bahsettiğini, bu yüzden yıllar sonra Büyükada’ya giderek Angela’yı kaçırdığı iddia edilen adamla görüştüğünü de iddia etti. Sahte baba olduğu iddia edilen kişi ve kızla da görüştüğünü belirten Trentinella, İtalya’ya döndükten sonra söz konusu kişinin ismini ve telefon numarasını İtalyan polisine verdiğini söyledi.

SORUŞTURMA 6 AY DAHA UZATILDI

İtalyan basınındaki haberlere göre, İtalyan polisi, Türk polisiyle iş birliği yaparak Büyükada’da F. D. adlı birini sorguladı. Ancak sorgulamada, söz konusu kişinin Trentinella ile hiç tanışmadığı ve yüzünde Angela’yı kaçıran kişide bulunduğu belirtilen yara izine rastlanmadığı kaydedilirken, polisin daha sonra “Fahfi bey” adında başka birinin varlığını tespit ettiği aktarıldı. İtalyan hakimin, bu bilgiler ışığında soruşturmayı 6 ay daha uzatarak, söz konusu iddianın araştırılmasını talep ettiği de belirtiliyor.