Leonardo DiCaprio, FBI tarafından sorguya çekildi!

  • Post author:
  • Post category:Haberler
Leonardo DiCaprio, FBI tarafından sorguya çekildi!

Oscar ödüllü Leonardo DiCaprio, yaklaşık 4,5 milyar dolar değerinde kara para aklamakla suçlanan ve hakkında arama emri olan Malezyalı yatırımcı JHo Low ile bağlantılı olması sebebiyle FBI tarafından sorgulandı. 48 yaşındaki ABD’li aktör, 2018 yılında da soruşturma kapsamında yetkililere ifade vermişti.

GECE KULÜBÜNDE TANIŞTILAR

The Guardian’ın haberi göre; DiCaprio, Low ile 2010’da bir gece kulübünde tanıştı. Bütçesi 1 milyar doları aşan bir film ve Asya’da DiCaprio’nun filmlerinden esinlenen Warner Bros tema parkları kurma fikirleri olan ikili, Belize’de çevre dostu bir otel de inşa etmek istiyordu.

LÜKS HEDİYELER

Meksikalı yatırımcının, Leonardo DiCaprio’nun rol aldığı, beş dalda Oscar adayı olan, 2013 yapımı ‘The Wolf of Wall Street’ (Para Avcısı) filmini finanse ettiği ve aktöre aralarında Marlon Brandon’a ait 600 bin dolarlık Oscar heykeli ve 9 milyon dolarlık Jean-Michel Basquiat tablosu olduğu lüks hediyeler verdiği belirtildi. New York Times, soruşturmanın ardından oyuncunun bu hediyeleri 2018’de yetkililere teslim ettiğini duyurmuştu.