Son dakika: Teravih namazı ara verilerek kılınır mı? Teravih 8 rekat kılınır mı?

  • Post author:
  • Post category:Haberler

Son dakika: Teravih namazı ara verilerek kılınır mı? Teravih 8 rekat kılınır mı?

Son dakika: Teravih namazı ara verilerek kılınır mı? Teravih 8 rekat kılınır mı?

Teravih namazına dair konular gündemde… 11 ayın sultanı Ramazan ayında çeşitli ibadetler yapılmaktadır. Müslüman alemi Ramazan ayında oruç tutar ve oruç tutmak için sahura kalkmaktadır. Sahur sırasında birçok insan çeşitli konuları merak eder. Niyet ettikten sonra iftara kadar oruçlu olmaktadır. Oruçluyken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Orucun maneviyatına zarar verecek pek çok durum olmaktadır. Oruç açtıktan sonra ise birçok Müslüman camiilere giderek teravih namazı kılar. Teravih namazının toplu kılınmasına inanılıyor. En çok merak edilen konular arasında ise teravih namazının nasıl kılındığına dair sorular yer alıyor. Peki ama Teravih namazı ara verilerek kılınır mı? Teravih 8 rekat kılınır mı?

Birçok insan sahurunu gece uyku öncesi yapmaktadır ve uyumaktadır. Ayrıca sahur için imsak vaktinden önce uyanıp sahur yapılmaktadır. Her iki durumda da insanlar iftar sonrası, oruçlarını açtıktan sonra teravih namazının kaç rekat kılınacağına dair sorular merak ediliyor. Teravih 8 rekat kılınır mı? Peki ama teravih namazı kılarken ara verilir mi? sorusu merak ediliyor. Ayrıca insanlar, teravih namazı evde kılınır mı? sorusunu sorguluyor. İşte teravih namazı kaç rekat kılınır? Sorusuna dair yanıtlar…

Teravih namazı ara verilerek kılınır mı? 

Teravih namazı ara vermeden kılınabileceği gibi ihtiyaca göre kısa aralar da verilebilir. Teravih namazı bittikten sonra kısa bir duanın akabinde vitir namazı da cemaatle kılınır. Daha sonra tesbihat ve dua ile birlikte ibadet tamamlanmış olur. Teravih namazı evde kılınabilir.

Teravih namazı 8 rekat kılınır mı?

Teravih namazı nafile bir ibadet olduğundan, farz gibi telakki edilmesi de doğru değildir. Bu nedenle, yorgunluk, meşguliyet ve benzeri sebeplerle, teravih namazının evde 8, 10, 12, 14, 16 veya 18 rekât kılınması hâlinde de sünnet yerine getirilmiş olur.

Teravih namazı cemaatle mi kılınır? Bugün teravih namazı evde tek başına kılınır mı?

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

0%Ana Sayfaya Yönleniyorsunuz…

Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company.
All Rights Reserved.

LG

MD

SM

XS