TFF Başkanı Büyükekşi: İnşallah barış ortamı yaratır

  • Post author:
  • Post category:Haberler

TFF Başkanı Büyükekşi: İnşallah barış ortamı yaratır – Spor Haberleri

TFF Başkanı Büyükekşi: İnşallah barış ortamı yaratır

A Milli Takımımız, EURO 2024 Elemeleri’ne iyi bir başlangıç yaptı. D Grubu ilk maçında Ermenistan deplasmanına konuk olan Kırmızı-Beyazlılar 10’da Ozan Kabak’ın kendi kalesine attığı golle geriye düşse de 34’te Orkun Kökçü’nün füzesi ve 64’te Kerem Aktürkoğlu’nun sayısıyla sahadan 2-1 galip ayrılmasını bildi.

Ermenistan 1-2 Türkiye MAÇ ÖZETİ

Ermenistan 1-2 Türkiye MAÇ ÖZETİ

Kasapoğlu ve Büyükekşi tribünde izledi

Milliler elemelere 3 puan ve büyük moralle başlarken Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi de karşılaşmayı tribünden takip etti. Son düdüğün ardından TFF Başkanı Büyükekşi önemli açıklamalar yaptı.

‘Misafirperverlikleri için teşekkür ettik’

Ermenistan’a ev sahipliğinden ötürü teşekkür ederek sözlerine başlayan Mehmet Büyükekşi, “Her türlü koruma önlemlerini almışlardı. Sayın bakanımız da geldi, Federasyon başkanlarına da misafirperverlikleri için teşekkür ettik. İlk yarıda maalesef iyi oynayamadık, ikinci yarıda galibiyeti almayı başardık. Burada galibiyetle başlamak önemliydi. Bazen iyi oynamadan kazanmak da önemlidir” dedi.

‘İnşallah barış ortamı yaratır’

Sporun bir barış aracı olduğunu dile getiren Büyükekşi, “Biliyorsunuz Ermenistan’la yıllardır süren bir problemimiz var. Yetkililer bize güzel bir ev sahipliği yaptılar. Bunlar sportif mücadeleler. Bu sportif aktiviteler inşallah iki halk arasında barış ortamı yaratır” ifadelerini kullandı.

‘En güzel sonucu almak istiyoruz’

Salı günü oynanacak Hırvatistan karşılaşmasına da değinen Türk futbolunun patronu, “Şimdi önümüzde Hırvatistan maçı var. O maçı da kazanmak istiyoruz. En güzel sonucu alarak o maçtan çıkmak istiyoruz. 6 Şubat depreminden sonra galibiyeti ülkemize armağan edebildiysek ne mutlu” yorumunu yaptı.