Tişört Nasıl Yazılır? Tişört TDK Doğru Yazılışı… Tişört Mü T-Shirt Mü?

  • Post author:
  • Post category:Haberler

Tişört Nasıl Yazılır? Tişört TDK Doğru Yazılışı… Tişört Mü T-Shirt Mü? – Kültür Sanat Haberleri

Tişört Nasıl Yazılır? Tişört TDK Doğru Yazılışı... Tişört Mü T-Shirt Mü?

Türk dil kurumuna göre de tişört kelimesinin yazılışı “tişört” şeklinde olmalıdır. T-shirt şeklinde bir kullanımın da yanlış olmadığını, ancak yabancı bir kelime olduğunu söylemek mümkündür.

Tişört Nasıl Yazılır? 

Tişört kelimesi, yazılışı en fazla karıştırılan kelimelerden birisi olarak bilinmektedir. Tişört kelimesinin yazılışının karıştırılmasından dolayı birçok farklı ve yanlış yazımıyla karşılaşmak mümkün olmaktadır. Tişört kelimesi, genel olarak yaz ve bahar aylarında giyilen kısa kollu, pamuk ve polyester kumaşlardan üretilen giyim ürünü olarak bilinmektedir. Tişört kelimesinin doğru yazılışı da tişört şeklinde olmalıdır. Ancak t-shirt şeklinde kullanılan bir kelimenin de yanlış olmadığının bilinmesi gerekmektedir.

Tişört TDK Doğru Yazılışı

Tişört kelimesinin Türk dil kurumuna göre doğru yazılışının tişört şeklinde olduğunu söylemek mümkündür. Tişört kelimesinin yazılışı en fazla karıştırılan şekli T-shirt olarak bilinmektedir. T-shirt şeklinde yapılan bir yazım da yanlış kabul edilmemektedir. Tişört kelimesinin İngilizce yazılışının ise T-shirt olarak bilindiğini söylemek mümkün olmaktadır. Tişört kelimesinin yanlış yazılışını genel olaral tşört şeklinde görmek mümkün olmaktadır. Tşört şeklinde yazılan bir kelimenin yazım yanlışına sebep olacağının da bilinmesi gerekmektedir.

Tişört mü T-shirt mü?

Tişört kelimesi, yazılışı en fazla karıştırılan kelimelerden birisi olarak bilinmektedir. Tişört kelimesinin yazılışının T-shirt olarak mı yoksa tişört olarak mı yazılması gerektiği sıklıkla karıştırılmaktadır. Tişört kelimesi için yapılan her iki yazımın da doğru olduğunu söylemek mümkündür. Tişört kelimesinin dilimizde doğru kullanımının ve doğru yazılışının ise tişört şeklinde olması gerekmektedir. Ancak t-shirt şeklinde yapılan bir yazılış da yanlış olarak kabul edilmemektedir.

Trend Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Trend Olmak Ne Demek?

Trend Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Trend Olmak Ne Demek?