Alparslan Büyük Selçuklu Flora kimdir? Dilaray Yeşilyaprak hangi dizilerde oynadı? Dilaray Yeşilyaprak ile ilgili bilgiler!

  • Post author:
  • Post category:Haberler
Alparslan Büyük Selçuklu Flora kimdir? Dilaray Yeşilyaprak hangi dizilerde oynadı? Dilaray Yeşilyaprak ile ilgili bilgiler!

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları arasında Dilaray Yeşilyaprak yer alıyor. Dilaray Yeşilyaprak dizide Flora’yı canlandırıyor. Peki ama TRT 1’nin yeni dizisi Alparslan Büyük Selçuklu’da Flora’yı kim oynuyor?  

Alparslan Büyük Selçuklu Flora kimdir?

Dizide Dilaray Yeşilyaprak’in canlandırdığı karakter dengeleri değiştirecek. Son bölüm özetinde şu ifadeler yer aldı: Leon’un gelişi ve Alexander’ın ölümüyle Selçuklu ile yapmak istediği işbirliği tökezleyen Grigor, Flora’yı tekrar ikna ederek Süleyman ile evlendirecek. Böylece Selçuklu mülkü üzerindeki emellerini gerçekleştirmeye çalışacak. Grigor başarabilecek mi, yoksa başka bir plan mı kurması gerekecek?

Dilaray Yeşilyaprak kimdir?

1995 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu, lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Maltepe Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra Temel Oyunculuk ve Kamera Önü Oyunculuk eğitimi almıştır. Hemen akabinde ise oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Mavera dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Başarılı oyuncu dizi de Asife karakterine hayat vermiştir. Resmi instagram hesabından Asife karakteri için şu ifadelere yer vermiştir.

Boyu 1.65 cm, kilosu ise 50’dir. 2021 yılı itibariyle güzel oyuncunun yaşı 26’dır. Göz rengi ela, saç rengi ise kahverengi’dir.

TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan Benim Adım Melek adlı dizide oynamış ve Meryem karakterini canlandırmıştır. Özellikle ekran severler tarafından rol aldığı Hercai dizisinde canlandırdığı Zeynep karakteri ile hafızalarda yer edinmeyi başarmıştır.