Emre Belözoğlu: Enteresan bir maç oldu

  • Post author:
  • Post category:Haberler

Emre Belözoğlu: Enteresan bir maç oldu – Spor Haberleri

Emre Belözoğlu: Enteresan bir maç oldu

Hedeflerinin çeyrek finale kalmak olduğunu ancak bunu başaramadıklarını belirten Emre Belözoğlu, “Öncelikle çok üzgünüm. Bu sene Avrupa kupalarında 14’üncü maçımızı oynadık. 2’nci mağlubiyetimizi aldık. 8 galibiyetle ülke puanına olabildiğince iyi katkı verdiğimizi düşünüyorum. Hedefimiz çeyrek finale kalmaktı. Bunu başaramadığımız için üzgünüz. Maçın başlangıcı oyuncularımın arzusu, isteği iyiydi. 6-7 dakikalık yaşadığımız süreç, bizim teknik adamlık nasibimizmiş, yapacak bir şey yok. Bu kaostan iyi beslenen oyunculara sahip bir takım. Onları tebrik ediyorum. Buraya gelip bizi destekleyen herkese teşekkür ederim. Daha iyisini yapmak isterdim” ifadelerini kullandı.

Süper Lig'in en değerli futbolcuları belirlendi

Süper Lig’in en değerli futbolcuları belirlendi

“ÇOK ENTERESAN BİR MAÇ OLDU”

Enteresan bir maç olduğuna dikkat çeken Belözoğlu, “Bu maç özelinde bir daha kariyerimde bu tip maç yaşar mıyım bilmiyorum. Bizi, teknik adamı rahatsız edecek bir durumu da yoktu. Çok enteresan bir maç oldu. Çocukların vurdumduymazlığını, gösterdiğimizi uygulamama adına bizi teknik adam olarak kenarda rahatsız edecek durum da yoktu. Ritim ve tempo konusunda eksikliğimiz olduğunu ön görüyorduk. Kendi içimizde de söylüyorduk. Yaşanılan süreç, Dünya Kupası arası, onun üstüne ne yazık ki deprem felaketi bu tempoyu da olumsuz anlamda etkiledi. Bu 2-3 tane parametreden bir tanesi de bu olabilir, oyundan kopuş sebebi” dedi.

“AVRUPA KUPALARINA KATILABİLECEK GÜCÜMÜZ OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Bu sezon hedeflerinden bir tanesini kaybettiklerini ifade eden Belözoğlu, “Onla konuşmadan bir karar vermem olmaz. Hedeflerim arasında Avrupa’da teknik direktörlük yapmak var. Türkiye’de, Başakşehir benim için çok mükemmel bir tecrübe oldu. Geldiğimiz günden beri de baktığınızda çok uzun periyottur iyi şeyler yapıyoruz. Kazanmaya, başarıya odaklı bakış açısı var, belki ben burada olduğum için. Başakşehir’i biz geldiğimiz süreçten bugüne değerlendirdiğimizde, teknik ekip olarak yaptıklarımızı başarısız bulmuyorum. Ben iyi şeyler çıkardığımızı düşünüyorum. İlk defa geldiğimizden beri 2-3 maçtır bu dalgalanmaları net yaşadık. Mağlubiyetler oldu, 50 gün içinde oynadığımı 4 tane maçtan bahsediyoruz. Ben oyuncularımın tekrar toparlayacağını düşünüyorum. Gösterdiklerimizi hep yapma çalıştılar. Kendi kariyerimle ilgili, burası benim evim gibi. Biz karar alırsak başkanla beraber alırız. Başka kulüpte bu geçerli olabilir Göksel Gümüşdağ’ın olduğu yerde kendimle alakalı kararı alırken onunla konuşmam gerek. Bu sene için bir hedefimizi kaybettik. Avrupa kupalarına katılabilecek gücümüz olduğuna inanıyoruz. Ligde ilk 4’ün de bir hedef olduğunu düşünüyorum. Türkiye Kupası dahil hedeflerimiz devam ediyor” diye konuştu.

“KENDİ PAYIMA DÜŞENİ ALMAM GEREKİYORSA ALIRIM”

Teknik adamların başarı ve başarısızlıklarda en büyük sorumlulukları alması gereken kişiler olması gerektiğine dikkat çeken Belözoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Ben kendi payıma düşeni almam gerekiyorsa alırım.”