Memur emeklisine ek zam var mı? Memur emeklisine de ek zam var mı, yüzde kaç oldu?

  • Post author:
  • Post category:Haberler

Memur emeklisine ek zam var mı? Memur emeklisine de ek zam var mı, yüzde kaç oldu? – Ekonomi Haberleri

Memur emeklisine ek zam var mı? Memur emeklisine de ek zam var mı, yüzde kaç oldu?

En düşük emekli maaşına yüzde 36’dan fazla zam yapılması sonrasında memur emeklisi de yapılacak açıklamaları takip ediyor. 

Memur emeklilerine dair açıklamalar takip ediliyor. Resmi açıklamalar geldikçe haberimizde yer alacak. 

Zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşı yüzde kaç arttı? Emekliye zam oranı!

Zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşı yüzde kaç arttı? Emekliye zam oranı!

7500 TL’nin altında emekli aylığı olanlar faydalanacak

Emekli aylıklarında yapılacak olan düzenlemeyle ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ”Geçici işçilerin çalıştığı kurumlarda kadrolu olabilmeleri için düzenleme yapıyoruz. Bugün sunacağımız yasa teklifimiz 16 madde. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL olacak. ” dedi. 

7500 liradan fazla emekli maaşı alanlar faydalanamayacak

Ayrıca AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ”Bu düzenlemeden SGK, Bağ-Kur ve EYT’den 7 bin 500 TL’nin altında emekli aylığı olanlar da yararlanacak. 7.500 TL nin üstünde emekli maaşı olanlar için bir düzenleme yapılmayacak.” dedi. 

Elitaş, basın toplantısı yaptıktan yarım saat sonra yeni bir toplantı düzenledi. Bu toplantı bittikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini söyleyen Elitaş, Ramazan Bayramı’ndaki emekli ikramiyelerinin 2 bin TL’ye çıkarılmasına ilişkin düzenlemeyi de bu yasa teklifine ekleyeceklerini duyurdu.

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Elitaş, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye çıkmasıyla birlikte diğer emeklilerin tepki gösterdiği ve bu konuda bir düzenleme olup olmayacağına ilişkin soruya, “Hayır. 5 bin 500 TL iken de aynı durum vardı. 3 500 TL iken de aynı durum vardı. O zaman niye tepki göstermediler. Bu yapılanlar, seçime giderken manipülasyon. Seçim yaklaşırken, iktidarın yaptığı vatandaş lehine düzenlemeleri hep manipüle edebilmek, onu farklı noktalara çekebilmek için farklı şekilde değerlendirmeler yapılıyor” dedi.

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya yükselmesini ile emekli ikramiyesini 2 bin TL öngören kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.