Second Life uygulaması geliyor

  • Post author:
  • Post category:Haberler
Second Life uygulaması geliyor

Bir beta sürümünün bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yayıncı metaverse oyunu Second Life’ın topluluk forumunda yayınlanan bir YouTube videosunda mobil uygulamayla ilgili bazı ayrıntıları açıkladı. Oyun Unity kullanılarak inşa ediliyor. Böylece esas olarak oyunu hem iOS hem de Android telefonlarda/tabletlerde oluşturmak ve dağıtmak kolay olacak. Oyun fazlasıyla masaüstü versiyonuna benzetilmeye çalışılıyor.

Metaverse oyunu Second Life için bugüne kadar 73 milyondan fazla hesap oluşturuldu ve aktif kullanıcı sayısı, oyunun başlamasından 17 yıl sonra, pandemi sırasında 900.000’e ulaştı. Şirket, 2020’de Vice’a verdiği demeçte, tipik sanal etkinlikler arasında “canlı müzik performansları, alışveriş fuarları, hayran kurgu toplantıları, kitap ve şiir okumaları, akademik dersler, moda şovları ve sanat sergileri yer alıyor” demişti.

Linden Labs, oyunun Sansar adlı bir VR versiyonu üzerinde çalışıyordu, ancak sonunda geliştirmeyi durdurdu ve 2020’de hakları sattı. Bu sebeple, mobile geçiş mantıklı bir hamle, ancak bunca zamandan sonra insanların Second Life ile ilgilenmeye devam edip etmeyeceğini göreceğiz.