Son dakika: Dokuz Oğuz Bozkır General Albay kimdir? Hakan Boyav kaç yaşında? Hakan Boyav hangi dizilerde oynadı?

  • Post author:
  • Post category:Haberler
Son dakika: Dokuz Oğuz Bozkır General Albay kimdir? Hakan Boyav kaç yaşında? Hakan Boyav hangi dizilerde oynadı?

FOX TV’de yayınlanan Dokuz Oğuz dizisinde Bozkır General Albay’a Hakan Boyav hayat veriyor. Hakan Boyav katıldığı programlar ve yer aldığı dizilerle dikkat çekti. Oyunculuğu ilk yaşlardan itibaren isteyen Hakan Boyav hakkında bilgiler haberimizde…. 

Hakan Boyav kimdir?

 

Hakan Boyav, 10 Ocak 1964 yılında Ödemiş, İzmir’de dünyaya geldi. 1984 yılında Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nden, 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında bir yerel gazetede çizerlik ve mizah yazarlığı yaptı.

1988 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun kuruluş kadrosunda görev aldı ve 1988 yılından 1993 yılına kadar Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. 1993 yılından 2003 yılına kadar Antalya Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. 2003 yılından itibaren Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev almaktadır.

Karikatür alanında Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü karikatür dalı ödülü (1988) ve Yunus Nadi Karikatür Ödülü (1989) sahibidir.

Tuğgeneral Ali Osman Bozkır
HAKAN BOYAV
Manisalı, eşi öğretmen. İki oğlu var. Biri bu yıl tıp fakültesini kazanmış, aileyi çok sevindirmiştir. Küçük oğlu ise ortaokulda. Ergenlik sorunları yaşıyor.

Ali Osman dirayetli, sağ duyulu, akıllı bir general. Genelde kurallara uygun hareket eder ama yeri geldiğinde askerlerini korumak için her türlü riski alabilir. Tomris Albay’la birlikte birçok başarılı operasyona imza atmış. Onun sezgilerine çok güveniyor. Türk Dünyası Acil Müdahale Timi’ni kurması için Tomris Albay’a görevi verdiğinde, her şeyin mükemmel olacağından çok emindir.