Son dakika: Dokuz Oğuz Tomris Albay kimdir? Yasemin Allen kaç yaşında? Yasemin Allen hangi dizilerde oynadı?

  • Post author:
  • Post category:Haberler
Son dakika: Dokuz Oğuz Tomris Albay kimdir? Yasemin Allen kaç yaşında? Yasemin Allen hangi dizilerde oynadı?

FOX TV’de yayınlanan Dokuz Oğuz dizisinde Tomris Albay’a Yasemin Allen hayat veriyor. Yasemin Allen katıldığı programlar ve yer aldığı dizilerle dikkat çekti. Oyunculuğu ilk yaşlardan itibaren isteyen Yasemin Allen hakkında bilgiler haberimizde…. 

Yasemin Allen kimdir?

Yasemin Kay Allen, 10 Temmuz 1989 doğumlu, İngiliz-Türk asıllı oyuncudur.

Yasemin Kay Allen, 10 Temmuz 1989’da, İngiliz Dudley Allen ile İngiliz-Türk vatandaşı oyuncu ve şarkıcı Suna Yıldızoğlu’nun kızı olarak Londra’da doğdu. Kaan adında bir erkek kardeşi vardır. Üç aylıkken ailesiyle birlikte Türkiye’ye geldi. İlköğrenimini burada tamamladıktan sonra 11 yaşında annesiyle birlikte Avustralya’ya yerleşti. Lise yıllarında sinema televizyon, drama, resim ve Japonca dersleri aldı ve kısa Filmler çekti. Queensland Üniversitesi’nin sinema televizyon bölümünden burs kazandı. On sekiz yaşında Türkiye’ye dönüp Müjdat Gezen Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi.

Albay Tomris Toprak
YASEMİN KAY ALLEN
 

Eskişehirli.. Dört  yıl kadar önce 10 yaşlarındaki oğlu ve eşiyle birlikte bir yolculuk sırasında, araçları bir grup terörist tarafından saldırıya uğrar. Tomris ve eşi saldırıyı küçük sıyrıklarla atlatırken, oğlu ağır yaralanır, günlerce yoğun bakımda kalır. Bu olay sonrasında oğulları hayata dönse de Tomris ve eşi arasında ipler kopar. 

Tomris Albay çok akıllı, zeki, dirayetli, hafızası çok kuvvetli bir asker. Kurmay aklıyla hareket eder. Olayları ve sonuçları önceden sezer, ona göre planını yapar, genelde de yanılmaz, hiçbir detayı atlamaz. Fiziksel becerileri de olağanüstü.

“Türk Dünyası Acil Müdahale Timi”ni kurması için görev verildiğinde hemen harekete geçer ve ilk olarak timin başına Yüzbaşı Batur Karanlık’ı getirir.