Temre Duası hangi günler okunur? Temre Duası Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: Temre Duası Faziletleri Ve Faydaları (Tefsir Ve Diyanet Meali Dinle)

  • Post author:
  • Post category:Haberler
Temre Duası hangi günler okunur? Temre Duası Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: Temre Duası Faziletleri Ve Faydaları (Tefsir Ve Diyanet Meali Dinle)

Temre Duası Türkçe, Arapça Okunuşu ve Anlamı

Temre Duası Kuran-ı Kerim’de Zuhruf suresi 79. Ayette yer almaktadır. Okunuşu ise; “Em ebramu emran fe inna mübrimun. ” şeklinde okunmaktadır.

Ayeti kerimenin anlamı ise “Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak gerçekte biz işi sağlam tutarız. Şeklindedir.

Temre duası temre oluşan bölgeye yazıldıktan sonra 3, 5, 7 kez okunarak üflenmesi ile şifasına niyet edilerek uygulamaktadır. Özellikle temre olan bölgeye yazıldıktan sonra kalemle etrafının çizilmesi ve tüm bu yazılar için mavi tükenmez kalem kullanılması önerilmektedir.

Temre Duası Faziletleri ve Faydaları

Temre duası vücutta oluşan temre denilen kaşıntı ve kabarcıkların yanında deri rahatsızlıkları için de okunabilen bir duadır. Özellikle elde ortaya çıkan siğil denilen küçük yumru şeklindeki rahatsızlıkların tedavisinde de bu dua okunmaktadır.

Temre duasını okumak için egzama olan bölgeye yazarak etrafını çizmek oldukça faydalıdır. Etrafının çizilmesi ise temrenin dağılmaması ve kısa zamanda ortaya çıktığı yerde kaybolması niyetiyledir.
Temre rahatsızlığı kaşıntı ile beraber oluştuğu bölgede yanma hissi ve kuruluğa beden olan bir rahatsızlıktır. Temre duası okunduğunda kişinin vücudunda olan temre rahatsızlığı tamamen yok olmaktadır. Temre duası nazar için de okunabilen ve faziletleri oldukça fazla ve okunuşu ile ezberlenmesi kolay bir duadır.

Temre duasının anlamından dolayı bir ii başarıyla başlayarak başarılı bir şekilde bitirmek için de okunması bakımından faziletleri oldukça fazla olmaktadır.