THY, Pegasus ücretsiz uçuş seferleri 2023: Ücretsiz uçak seferleri hangi illerden, hangi tarihe kadar?

  • Post author:
  • Post category:Haberler

THY, Pegasus ücretsiz uçuş seferleri 2023: Ücretsiz uçak seferleri hangi illerden, hangi tarihe kadar? – Son Dakika Flaş Haberler

THY, Pegasus ücretsiz uçuş seferleri 2023: Ücretsiz uçak seferleri hangi illerden, hangi tarihe kadar?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından THY ve Pagasus afet

bölgelerinden vatandaşları belirlenen tarihe kadar ücretsiz taşıyacaklarını bildirdi. Ücretsiz uçuşlar için yolcuların havalimanlarına gelmeden önce rezervasyon yapmaları gerekecek. Yolcular belirtilen tarihe kadar tek yön olarak ücretsiz yolculuk yapacak.

ÜCRETSİZ UÇAK SEFERLERİ OLAN İLLER HANGİLERİ?

THY’DEN YAPILAN AÇIKLAMA

THY’den yapılan açıklamada, “Deprem bölgelerinden gerçekleştirdiğimiz tahliye seferlerimiz planlandığı gibi ücretsiz olarak devam etmektedir. 13 Şubat 2023 itibarıyla Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Malatya ve Şanlıurfa çıkışlı tahliye seferlerimizde rezervasyon öncelikli uygulamasına geçilecektir.  İnternet sitemiz veya mobil uygulamamızın güncel sürümü üzerinden 13-19 Şubat 2023 tarihli tahliye uçuşlarımıza ücretsiz rezervasyon oluşturan yolcularımız işlem sırasında öncelikli olacak, uçuşlarımızda yer kalması halinde rezervasyonsuz yolcularımıza da işlem yapılabilecektir.

Operasyonlarımızın aksamaması ve tahliye süreçlerinin hızlı tamamlanabilmesi için yolcularımızın havaalanlarına uçuş saatinden önce, rezervasyonlarını tamamlamış olarak gelmeleri önem arz etmektedir.

Rezervasyonunuzu; +90 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

THY ÜCRETSİZ BİLET SORGULAMA EKRANI

PEGASUS’TAN YAPILAN AÇIKLAMA

Deprem bölgelerindeki vatandaşlarımızın tahliye ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa meydanlarından çıkışlı tüm ek tahliye uçuşlarımız 19 Şubat günü de dahil olmak üzere ücretsiz olacaktır,13 Şubat itibariyle havalimanına gelmeden biletleme yapılması gerekmektedir.

Tahliyenin hızlandırılması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.

Kahramanmaraş ve depremden etkilenen çevre iller için misafirlerimize 6-28 Şubat 2023 tarihli uçuşlarına flypgs.com ve mobil uygulamamızdan ücretsiz olarak değişiklik, açığa alma ve iptal hakkı sunulmuştur. Uçuş işlemlerinizi 31 Mart 2023 tarihine kadar yapabilirsiniz.

PEGASUS ÜCRETSİZ BİLET SORGULAMA EKRANI

THY iptal edilen uçak seferleri 2023: Bugün uçak seferleri iptal mi? İstanbul Havalimanı 7 Şubat iptal edilen uçuşlar!

THY iptal edilen uçak seferleri 2023: Bugün uçak seferleri iptal mi? İstanbul Havalimanı 7 Şubat iptal edilen uçuşlar!